Odpovědi na Vaše nejčastější otázky.

Datum publikace: 19.9.2014

Milí přátelé, zde jsou odpovědi na Vaše nejčastější otázky.

 

Kde je možné parkovat?

Zaparkovat můžete v areálu Gymnázia Terezy Novákové (sousedí přímo se Sportareálem Družstevní, bude zde ubytování v tělocvičně i stravování po závodě), parkoviště bude otevřeno v pátek 20.9. od 17 do 20 hodin a v sobotu od 5:45 hodin, kapacita parkoviště je 40 automobilů. Cena za parkování 50 Kč za celou dobu závodu.

 

Dále bude zajištěno legální parkování na chodníku na ulici Družstevní přímo u areálu. Dbejte prosím pokynů pořadatelů. Zde je kapacita cca 30 automobilů a bude možné tady parkovat až v sobotu od 5:00 hodin.

V okruhu cca1 kmod Sportareálu Družstevní je relativně dost místa na parkovištích, neparkujte ale na místech neurčených pro parkování, jinak Vám bude vozidlo odtaženo!

Bude prezentace i ráno před závodem?

Ano, bude. Nicméně budeme rádi, pokud se Vás co nejvíce odprezentuje již v pátek, ať se v sobotu ráno všichni moc nestresujeme. V 7:00 startujeme ať se děje, co se děje (závod na63 km). Na nikoho se čekat nebude!

Prezentace na Malý masakr (30 km) bude v sobotu od 7:30 do 9:30 hodin. Prosíme závodníky na30 km, aby nechodili na prezentaci před 7:30 hodin a nezdržovali tak prezentaci na delší závod.

 

Budou k dispozici nějaké šatny?

Ano, přímo u startu a cíle závodu, ve Sportareálu Družstevní, jsou k dispozici šatny s celkovou kapacitou 200 uzamykatelných skříněk.

 

Jaké bude značení tratí?

Na prezentaci všichni dostanete mapku tratě s přehledným značením. Cca 47 z celkových63 kilometrůzávodu vede po turistických značkách. Na těchto úsecích budeme doznačovat zcela minimálně, je potřeba dávat pozor. Tam, kde vede trať závodu mimo turistické značky, budeme mít vlastní značení, jehož konkrétní podobu se dozvíte na prezentaci a na poučení před samotným startem. Pokud budete mít na trati jakýkoliv vážný problém, volejte na jedno ze dvou telefonních čísel, která budete mít uvedena na startovním čísle.

 

Jak bude měřen čas závodu?

Každý závodník dostane na prezentaci mj. čip, který si MUSÍ před startem upevnit nad kotník. Pomocí tohoto čipu mu bude na kontrolním bodě a v cíli změřen čas. Nezapomeňte na čip, bez něj nebudete v závodě hodnoceni!

 

Kolik kilometrů závodu bude po asfaltu?

Z celkové délky63 kmMasakru je cca11 kmpo asfaltu, přičemž nejdelší asfaltový úsek je cca2 km. Na Malém masakru (30 km) je asfaltu cca4,5 km.

 

Kolik bude kontrolních bodů na trati závodu?

Na trati Masakru (63 km) bude celkem 15 kontrolních bodů, na pěti z nich bude zároveň občerstvovačka. Na každém kontrolním bodě Vám bude proveden záznam do závodní karty, vyjma kontrolního bodu K1 (Rozhledna Babí lom, zde bude pořízen videozáznam) a K9 (měření mezičasu čipy). Kontrolní bod K1 a K9 Vám bude na závodní kartě již „předznačen“. V cíli tedy musíte mít záznam ve všech patnácti kolonkách, jinak budete diskvalifikováni.

Na krátké trati bude 6 kontrolních bodů, na dvou z nich budou občerstvovačky.

 

Jak poznáme kontrolní bod?

Na kontrolním bodu bude stát pořadatel v oranžové vestě, kontrolní bod bude také označen oranžovou cedulkou „Brněnský masakr – kontrola“. Pořadatel Vám provede záznam do závodní karty a můžete dál pokračovat v závodě.

 

Můžete nám popsat jednotlivé kontrolní body, abychom se lépe orientovali?

Popis kontrolních bodů je následující:

K1 (Babí lom - rozhledna)

-          Bez značení karet závodníka, pouze videozáznam probíhajích (tady spíše lezoucích) závodníků

-          závodníci přibíhají po červené TZ a dále od kontroly pokračují také po červené TZ směr Vranov (po skalnatém hřebeni)

K2 (Vranov klášter)

-          závodníci přibíhají po zelené TZ a dále od kontroly pokračují také po žluté TZ směr Adamov

-          na krátké trati (30 km) cca 20m za občerstvovačkou závodníci uhýbají doprava do kopce a pokračují po zelené TZ směr Útěchov, na kraji Útěchova pak uhýbají vpravo po žluté TZ směr Babí doly (již totožná trať s dlouhou tratí)

K3 (Nový hrad)

-          kontrola je přímo na mostě u hradu

-          závodníci přibíhají po červené TZ a vracejí se zpět po stejné cestě (cca 300m) a dále pokračují také po červené TZ směr Máchův pomník

K4 (Máchův pomník)

-          kontrola je přímo u pomníku

-          závodníci přibíhají po červené TZ a vracejí se zpět po stejné cestě (cca 100m) a dále pokračují po žluté TZ směr Adamov

K5 (Adamov)

-          závodníci přibíhají po žluté TZ a dále od kontroly pokračují po zelené TZ směr Alexandrova rozhledna

K6 (Alexandrova rozhledna)

-          kontrola je přímo u rozhledny

-          závodníci přibíhají po zelené TZ a vracejí se zpět po stejné cestě (cca 30m) a dále pokračují také po zelené TZ směr Babice

K7 (Babice žel. stanice)

-          kontrola je přímo u perónu (značka K7 na zemi)

-          závodníci přibíhají po našem značení (oranžové šipky) a vracejí se zpět cca 100m, pak zahnou doprava k potoku a dále pokračují po modré TZ směr Nad arboretem

K8 (Nad arboretem)

-          kontrola je přímo u rozcestníku Nad arboretem

-          závodníci přibíhají po modré TZ a dále pokračují po červené TZ směr Bílovice

K9 (Bílovice)

-          závodníci přibíhají do Bílovic po červené TZ, pak přes mostek pro pěší ke kontrole (posledních 200m vlastní značení) a dále od kontroly pokračují po zelené TZ

-          bez značení závodních karet, měření mezičasů čipy

K10 (U luže rozcestí)

-          závodníci přibíhají po zelené TZ a dále od kontroly pokračují po vlastním značení směrem dolů k trati (Myší díra)

K11 (Myší díra)

-          závodníci přibíhají od Bílovic a dále od kontroly pokračují Myší dírou po vlastním značení směrem na Útěchov

K12 (Útěchov)

-          závodníci přibíhají na hřiště nad Útěchovem a dále od kontroly pokračují po žluté TZ směr rybník Babí doly

K13 (Horka rozcestí)

-          závodníci přibíhají po zelené TZ a pokračují po vlastním značení

K13 (Soběšice u hřiště)

-          závodníci přibíhají od Útěchova dále od kontroly pokračují po vlastním značení a pak po žluté TZ směr Zamilovaný hájek

K15 (Zamilovaný hájek)

-          závodníci přibíhají od Soběšic dále od kontroly pokračují po vlastním značení do cíle

 

Co to je ta časová brána?

Časová brána bude na42. kilometruv Bílovicích nad Svitavou na kontrole číslo 9. Pokud na této kontrole nebudete nejpozději v 15:00 hodin, tedy 8 hodin od startu závodu, v závodě nepokračujete. Kdo má pochybnosti o tom, že časovou bránu v 15:00 nestihne, na trať Masakru by se raději neměl vydávat.

 

Co bude k dispozici na občerstvovačkách?

Občerstvovacích stanic bude celkem 5, ve Vranově na 15.kilometru, v Adamově na30. kilometru, v Bílovicích na42. kilometrua v Útěchově na50 kilometrua v Soběšicích na59 km.

Bude zde k dispozici základí sortiment, tedy musli tyčinky, koláče, oplatky, banány, jablka, chleba se sádlem, chleba se salámem, sýr, sůl, voda, ionťák, pivo, coca cola. Zejména méně zkušené borce upozorňujeme, že je třeba mít i vlastní občerstvení, zejména vodu (ionťák) – nejméně půl litru a nejméně 3 energetické tyčinky nebo gely. Nespoléhejte se pouze na občerstvovačky.

 

Jsou na trati závodu nějaké studánky, případně hospody?

Ano, studánek i hospod je na trati několik.

Při seběhu z Vranova do Adamova je na cca17. kilometruVítečkova studánka. Na rozcestí pod Novým hradem je na cca21. kilometrukrásná studánka s pitnou vodou. Při seběhu z Máchova pomníku do Adamova je na cca28. kilometrudalší studánka. Cca kilometr před kontrolou Nad arboretem je na39. kilometrustudánka Prosba lesa. Za kontrolou U luže, na cca 44.kilometru se můžete občerstvit u další studánky. Studánku Pocta vodě pak budete míjet na cca55. kilometru.

Trať závodu vede také v bezprostřední blízkosti několika hospod. Například těsně před druhou kontrolou ve Vranově jdete přímo kolem nové hospody. V Adamově na cca18. kilometruu továrny Adast míjíte další hospodu. V Adamově pak na cca31. kilometruvede trať závodu (a turistická značka) přímo přes nákupní středisko s hospodou. V obci Babice trať vede v bezprostřední blízkosti hospody Sokolovna. V Bílovicích vede trať kolem dvou hospod. V Útěchově na hřišti je u občerstvovačky také hospoda. A pokud by bylo nejhůř, v Soběšicích je100 mod kontroly číslo 14 hospoda Na hřišti.

 

Co bychom si měli vzít na trať závodu s sebou?

Doporučená výbava každého závodníka v závodě: plně nabitý a funkční mobilní telefon, energetická tyčinka, iontový nápoj, peníze.

 

Jaká je povolena pomoc na trati? Mohu běžet se psem?

Pomoc na trati není povolena žádná. Nicméně podání občerstvení, např. vody mimo občerstvovačku budeme tolerovat. Psí doprovod není povolen!

 

Je možné se po závodě osprchovat?

Ano, každý závodník dostane na prezentaci identifikační náramek, podle kterého jej budeme identifikovat na trati závodu a na základě kterého mu bude umožněn po závodě vstup do prostor plaveckého bazénu. Zde se můžete osprchovat, vyplavat se nebo se jen „vyválet“ v teplém bazénku nebo ve vířivce.  

 

Najdete nás na
Facebooku