v prvé řadě bych chtěl poděkovat za zorganizování perfektního závodu, který tady v Brně bezesporu ch

Datum publikace: 24.9.2013

Ahoj,

v prvé řadě bych chtěl poděkovat za zorganizování perfektního závodu, který tady v Brně bezesporu chyběl. Krásná trať byla svou obtížností adekvátní. Další ztížení, po němž volají někteří "ultra" jedinci, by podle mě už odradilo dost "normálních" běžců. Organizace, značení trati i zázemí závodu bylo bez chyby, ale kromě chvály, které slyšíte určitě dost, mám dvě nebo tři připomínky. Věřím, že se snažíte závod neustále zlepšovat, takže třeba se moje poznatky budou hodit.

1. navrhuji, aby závodníci startující v týmech, dostali diplom oba. Stejně to platí pro poháry. Mohly by být klidně menší, ale některé týmy nebyly tvořeny stálými páry a tak si závodníci o cennou trofej museli střihnout.  

2. vyhlášení vítězů by mohlo proběhnout dříve než v 19:00, protože první tři místa v kategoriích byla jasná tak po osmi hodinách a tak byli závodníci nuceni čekat dlouhé hodiny na vyhlášení, což dost lidí odradilo.

3. oceňuji zabezpečení parkování v areálu školy, ale zpoplatnění částkou 50,-Kč při startovném 400,-Kč mi připadá zvláštní. Navíc při účasti cca 350 běžců parkoviště pro 40 - 50 vozidel kapacitně nedostačuje a upřímně řečeno možnosti parkování v přilehlé zástavbě jsou více než ubohé. Je pochopitelné, že po 61km v nohách nikdo nechce šlapat 3km po sídlištích pro ručník. Nastala tak smutná situace, kdy se mnoho běžců stalo obětí zátahu příslušníků městské policie a najít po euforickém doběhu za stěračem lísteček od policie kvůli deseti centimetrům chodníku může radost ze závodu dost zkalit. 

Každopádně ještě jednou díky za super zážitek a už se těším na příští ročník.

S pozdravem

Ivan Veškrna

Najdete nás na
Facebooku