POZOR - odpovědi na nejčastější dotazy

Datum publikace: 15.9.2013

Dostáváme od Vás záplavu dotazů. Pokusíme zde odpovědět na Vaše nejčastější dotazy.

 

Kde je možné parkovat?

Zaparkovat můžete v areálu Gymnázia Terezy Novákové (sousedí přímo se Sportareálem Družstevní, bude zde ubytování v tělocvičně i stravování po závodě), parkoviště bude otevřeno v pátek 20.9. od 17 do 20 hodin, kapacita parkoviště je 40 automobilů. Cena za parkování 50 Kč za celou dobu závodu.

V okruhu cca 1 km od Sportareálu Družstevní je relativně dost místa na parkovištích, neparkujte ale na místech neurčených pro parkování, jinak Vám bude vozidlo odtaženo!

Bude prezentace i ráno před závodem?

Ano, bude. Nicméně budeme rádi, pokud se Vás co nejvíce odprezentuje již v pátek, ať se v sobotu ráno všichni moc nestresujeme. V 7:00 startujeme ať se děje, co se děje. Na nikoho se čekat nebude!

 

Jaké bude značení tratí?

Na prezentaci všichni dostanete závodní kartu, na které bude i mapka tratě a tabulka jednotlivých úseků s uvedeným způsobem značení. Cca 46 z celkových 61 kilometrů závodu vede po turistických značkách. Na těchto úsecích budeme doznačovat zcela minimálně, je potřeba dávat pozor. Tam, kde vede trať závodu mimo turistické značky, budeme mít vlastní značení, jehož konkrétní podobu se dozvíte na prezentaci a na poučení před samotným startem. Pokud budete mít na trati jakýkoliv vážný problém, volejte na jedno ze dvou telefonních čísel, která budete mít uvedena na závodní kartě.

 

Jak bude měřen čas závodu?

Každý závodník dostane na prezentaci mj. čip, který si MUSÍ před startem upevnit nad kotník. Pomocí tohoto čipu mu bude v cíli změřen čas. Nezapomeňte na čip, bez něj nebudete v závodě hodnoceni!

 

Kolik bude kontrolních bodů na trati závodu?

Na trati Masakru bude celkem 14 kontrolních bodů, na čtyřech z nich bude zároveň občerstvovačka. Na každém kontrolním bodě Vám bude proveden záznam do závodní karty. Na dalších čtyřech místech bude vizuální kontrola. V cíli tedy musíte mít záznam ve všech čtrrnácti kolonkách, jinak budete diskvalifikováni.

 

Jak poznáme kontrolní bod?

Na kontrolním bodu bude stát pořadatel v oranžové vestě, kontrolní bod bude také označen oranžovou cedulkou „Brněnský masakr – kontrola“. Pořadatel Vám provede záznam do závodní karty a můžete dál pokračovat v závodě.

 

Můžete nám popsat jednotlivé kontrolní body, abychom se lépe orientovali?

Popis kontrolních bodů je následující:

K1 (Babí lom - rozhledna)

Od startu až na cca 9. kilometr pojede před prvními běžci cyklista. První kontrolní bod bude na cca 10. kilometru u paty rozhledny Babí lom. Závodníci přibíhají k rozhledně po červené TZ a dále od kontroly pokračují také po červené TZ směr Vranov po skalnatém hřebeni. Toto je technicky nejnáročnější místo závodu, pozor na zranění.

 

K2 (Vranov klášter)

Druhý kontrolní bod bude na parkovišti u Vranovského kláštera. Zde bude také první občerstvovačka. Závodníci přibíhají po zelené TZ a dále od kontroly pokračují také po žluté TZ směr Adamov

 

K3 (Nový hrad)

Třetí kontrola je přímo na mostě vedoucím na nádvoří Nového hradu.

Závodníci přibíhají po červené TZ a vracejí se zpět po stejné cestě (cca 300m) a dále pokračují také po červené TZ směr Máchův pomník.

 

K4 (Máchův pomník)

Čtvrtá kontrola je přímo u Máchova pomníku. Závodníci přibíhají po červené TZ a vracejí se zpět po stejné cestě (cca 100m) a dále pokračují po žluté TZ směr Adamov.

 

K5 (Adamov)

Pátá kontrola je zároveň druhá občerstvovačka. Závodníci přibíhají po žluté TZ a dále od kontroly pokračují po zelené TZ směr Alexandrova rozhledna.

 

K6 (Alexandrova rozhledna)

Šestá kontrola je přímo u paty Alexandrovy rozhledny. Závodníci přibíhají po zelené TZ a vracejí se zpět po stejné cestě (cca 30m) a dále pokračují také po zelené TZ směr Babice.

 

K7 (Babice žel. stanice)

Sedmá kontrola je přímo u perónu vlakového nádraží v Babicích. Závodníci přibíhají po našem značení a vracejí se zpět po stejné cestě (cca 100m), pak zahnou doprava k potoku a dále pokračují po modré TZ směr Nad arboretum.

 

K8 (Nad arboretem)

Kontrola č.8 je přímo u rozcestníku Nad arboretem. Závodníci přibíhají po modré TZ a dále pokračují po červené TZ směr Bílovice.

 

K9 (Bílovice)

Devátá kontrola a zároveň třetí občerstvovačka je u Obecní hospody v Bílovicích. Závodníci přibíhají do Bílovic po červené TZ, pak přes mostek pro pěší přes řeku Svitavu a tunýlkem přímo ke kontrole (posledních 200m před kontrolou vlastní značení). Dále od kontroly pokračují po zelené TZ směr sídliště Polanka a dále rozcestí U luže.

 

K10 (U luže rozcestí)

Desátá kontrola je na velkém rozcestí U luže. Závodníci přibíhají po zelené TZ a dále od kontroly pokračují po vlastním značení směrem dolů k trati, proběhnou pod tratí a dají se doleva.

 

K11 (Myší díra)

Kontrola č. 11 – Myší díra. Závodníci přibíhají směrem od Bílovic a dále od kontroly pokračují Myší dírou po vlastním značení směrem na Útěchov.

 

K12 (Útěchov)

Kontrola č. 12 je zároveň čtvrtá a poslední občerstvovačka. Závodníci přibíhají kolem silnice od Soběšic a dále od kontroly pokračují po modré TZ směr Horka ranč (Ořešín)

 

 

K13 (Soběšice u hřiště)

Třináctá kontrola je na kraji obce Soběšice, nedaleko od fotbalového hřiště. Závodníci přibíhají od Útěchova, dále od kontroly pokračují po vlastním značení a pak po žluté TZ směr Zamilovaný hájek.

 

K14 (Zamilovaný hájek)

Poslední čtrnáctá kontrola je v Zamilovaném hájku, necelý kilometr od cíle závodu. Závodníci přibíhají od Soběšic, dále od kontroly pokračují po vlastním značení až do cíle závodu.

 

Co to je ta časová brána?

Časová brána bude na 42. kilometru v Bílovicích nad Svitavou na kontrole číslo 9. Pokud na této kontrole nebudete nejpozději v 16:00 hodin, tedy 9 hodin od startu závodu, nebude Vám proveden záznam do závodní karty a v závodě nepokračujete. Kdo má pochybnosti o tom, že časovou bránu v 16:00 nestihne, na trať Masakru by se raději neměl vydávat.

 

Co bude k dispozici na občerstvovačkách?

Občerstvovací stanice budou celkem 4, ve Vranově na 15.kilometru, v Adamově na 30. kilometru, v Bílovicích na 42. kilometru a v Útěchově na 50 kilometru.

Bude zde k dispozici základí sortiment, tedy musli tyčinky, koláče, oplatky, banány, jablka, chleba se sádlem, chleba se salámem, sýr, sůl, voda, ionťák. Zejména méně zkušené borce upozorňujeme, že je třeba mít i vlastní občerstvení, zejména vodu (ionťák) – nejméně půl litru a nejméně 3 energetické tyčinky nebo gely. Nespoléhejte se pouze na občerstvovačky.

 

Jsou na trati závodu nějaké studánky, případně hospody?

Ano, studánek i hospod je na trati několik.

Při seběhu z Vranova do Adamova je na cca 17. kilometru Vítečkova studánka. Na rozcestí pod Novým hradem je na cca 21. kilometru krásná studánka s pitnou vodou. Při seběhu z Máchova pomníku do Adamova je na cca 28. kilometru další studánka. Cca kilometr před kontrolou Nad arboretem je na 39. kilometru také studánka. Za kontrolou U luže, na cca 44.kilometru se můžete občerstvit u další studánky. Studánku Pocta vodě pak budete míjet na cca 54. kilometru.

Trať závodu vede také v bezprostřední blízkosti několika hospod. Například těsně před druhou kontrolou ve Vranově jdete přímo kolem nové hospody. V Adamově na cca 18. kilometru u továrny Adast míjíte další hospodu. V Adamově pak na cca 31. kilometru vede trať závodu (a turistická značka) přímo přes nákupní středisko s hospodou. V obci Babice trať vede v bezprostřední blízkosti hospody Sokolovna. V Bílovicích vede trať kolem dvou hospod. A pokud by bylo nejhůř, v Soběšicích je cca 150 metrů od kontroly číslo 13 hospoda Na hřišti.

 

Co bychom si měli vzít na trať závodu s sebou?

Doporučená výbava každého závodníka v závodě: plně nabitý a funkční mobilní telefon, alu folie, energetická tyčinka, iontový nápoj, peníze. Ten, kdo předpokládá, že přijde do cíle po 19 hodině by měl mít funkční čelovku (plus náhradní baterky).

 

Jaká je povolena pomoc na trati? Mohu běžet se psem?

Pomoc na tarti není povolena žádná. Nicméně podání občerstvení, např. vody mimo občerstvovačku budeme tolerovat. Psí doprovod není povolen!

 

Je možné se po závodě osprchovat?

Ano, každý závodník dostane na prezentaci identifikační náramek, podle kterého jej budeme identifikovat na trati závodu a na základě kterého mu bude umožněn po závodě vstup do prostor plaveckého bazénu. Zde se můžete osprchovat, vyplavat se nebo se jen „vyválet“ v teplém bazénku.

Najdete nás na
Facebooku