Odpovědi na Vaše nejčastější otázky 2021

Datum publikace: 14.9.2021

Odpovědi na Vaše nejčastější otázky.

Kde je možné parkovat?

Zaparkovat můžete v areálu Gymnázia Terezy Novákové (sousedí přímo se Sportareálem Družstevní, parkoviště bude otevřeno v sobotu od 5:45 hodin, kapacita parkoviště je cca 40 automobilů. Cena za parkování 50 Kč za celou dobu závodu.

Dále bude zajištěno legální parkování na chodníku na ulici Družstevní přímo u areálu (zdarma). Dbejte prosím pokynů pořadatelů. Zde je kapacita cca 30 automobilů a bude možné tady parkovat až v sobotu od 5:00 hodin.

V okruhu cca 1 km od Sportareálu Družstevní je relativně dost místa na parkovištích, neparkujte ale na místech neurčených pro parkování, jinak Vám bude vozidlo odtaženo!

Bude prezentace i ráno před závodem?

Ano, bude. Nicméně budeme rádi, pokud se Vás co nejvíce odprezentuje již v pátek, ať se v sobotu ráno všichni moc nestresujeme. V 7:00 startujeme ať se děje, co se děje (závod na 62 km). Na nikoho se čekat nebude!

Prezentace na Malý masakr (30 km) bude v sobotu od 8:30 do 9:30 hodin. Prosíme závodníky na 30 km, aby nechodili na prezentaci před 7:00 hodin a nezdržovali tak prezentaci na delší závod.

Budou k dispozici nějaké šatny?

Ano, přímo u startu a cíle závodu, ve Sportareálu Družstevní, jsou k dispozici šatny s celkovou kapacitou 200 uzamykatelných skříněk.

Jaké bude značení tratí?

Na prezentaci všichni dostanete mapku tratě s přehledným značením. Cca 47 z celkových 62 kilometrů závodu vede po turistických značkách. Na těchto úsecích budeme doznačovat zcela minimálně, je potřeba dávat pozor. Tam, kde vede trať závodu mimo turistické značky, budeme mít vlastní značení – šipky oranžovým sprejem převážně na zemi a oranžové zalaminované cedulky (viz níže). Pokud budete mít na trati jakýkoliv vážný problém, volejte na jedno ze dvou telefonních čísel, která budete mít uvedena na startovním čísle. 

Jak bude měřen čas závodu?

Každý závodník dostane na prezentaci mj. čip, který si MUSÍ před startem upevnit nad kotník. Pomocí tohoto čipu mu bude na kontrolním bodě a v cíli změřen čas. Nezapomeňte na čip, bez něj nebudete v závodě hodnoceni!

Kolik kilometrů závodu bude po asfaltu?

Z celkové délky 62 km Masakru je cca 5,5 km po asfaltu, přičemž nejdelší asfaltový úsek je cca 1 km hned po startu závodu. Na Malém masakru (30 km) je asfaltu cca 4,5 km.

Kolik bude kontrolních bodů na trati závodu?

Na trati Masakru (62 km) bude celkem 17 kontrolních bodů, na šesti z nich bude zároveň občerstvovačka. Na krátké trati bude 6 kontrolních bodů, na třech z nich budou občerstvovačky.

POZOR změna!!!

Z důvodu současné situace a požadavků kladených na pořadatele sportovních akcí i v zájmu ochrany nás pořadatelů a Vás závodníků rušíme (stejně jako loni) ZNAČENÍ KARTY ZÁVODNÍKA.

Místo karty závodníka máte startovní číslo. prosím o jeho upevnění na viditelném místě po celou dobu závodu. Pořadatelé  budou na všech kontrolách a půjde tak o vizuální kontrolu průběhu závodníka.

Čipové kontroly na 13 km. a 40 km. pochopitelně zůstávají!

Věříme, že tuto změnu budete vzhledem k dodržení pravidel v duchu fair play respektovat a nepochybujeme, že někteří z Vás "nedočkavců" při značení, tuto informaci dokonce vřele uvítají. 

Jak poznáme kontrolní bod?

Na kontrolním bodu bude stát pořadatel v oranžové vestě (případně v signálně červeném tričku s logem závodu) kontrolní bod bude také označen oranžovou cedulkou „Brněnský masakr – kontrola“. Pořadatel Vám provede záznam do závodní karty a můžete dál pokračovat v závodě.

Můžete nám popsat jednotlivé kontrolní body, abychom se lépe orientovali?

Popis kontrolních bodů je následující:

K1 (Babí lom - rozhledna)

-      Bez značení karet závodníka, pouze videozáznam probíhajících (tady spíše lezoucích) závodníků

-      závodníci přibíhají po červené TZ a dále od kontroly pokračují také po červené TZ směr Vranov (po skalnatém hřebeni)

K2 (Vranov penzion na Gruntě)

-      závodníci přibíhají po červené TZ a dále od kontroly po přeběhnutí silnice pokračují krátce po vlastním značení (po cca 400 m) se znovu napojují na červenou TZ a postupně začínají klesat směrem ke Kateřinskému mostu.

-      na krátké trati (30 km) pokračují závodníci po silnici směrem k vranovskému klášteru kolem kterého probíhají po zelené TZ a po ní pokračují až do Útěchova.

K3 (Kateřinský most)

-      závodníci sbíhají závěrečný prudký úsek klesání k hlavní silnici!!! Po které překonají ve směru jízdy vozidel (po pravé straně, bude vymezeno kužely, ale dávejte pozor) Kateřinský most, za kterým uhýbají po cyklostezce do prava, po cca 100m začíná stoupání na Nový hrad (to vše po červené TZ).

K4 (Nový hrad)

-      kontrola je přímo na mostě u hradu

-      závodníci přibíhají po červené TZ a vracejí se zpět po stejné cestě (cca 100 m) a dále pokračují také po červené TZ směr Máchův pomník

K5 (Máchův pomník)

-      kontrola je přímo u pomníku

-      závodníci přibíhají po červené TZ a pokračují dále po červené TZ (asi 500 m) poté následuje vlastní značení až k další kontrole a zároveň občerstvovací stanici u Býčí skály.

K6 (Býčí skála)

-      závodníci přibíhají po silnici a žluté TZ, zde přecházejí silnici!!! na opačnou stranu k občerstvovací stanici a dále pokračují po modré TZ Josefovským údolím (pozor tento úsek nebude doznačován!!!).

K7 (Alexandrova rozhledna)

-      kontrola je přímo u rozhledny

-      závodníci přibíhají po zelené TZ a vracejí se zpět po stejné cestě (cca 30m) a dále pokračují také po zelené TZ směr Babice

K8 (Babice)

-      závodníci přibíhají po zelené TZ od Alexandrovy rozhledny. Přibíhají k silnici na okraji Babic a odbočují vpravo, zde bude připravena další občerstvovací stanice. Od které sbíhají (po velké rozcestí=asi 400 m) po žluté TZ, zde uhýbají vlevo a pokračují po vlastním značení.

K9 (Babice žel. stanice)

-      kontrola je přímo u perónu (značka K9 na zemi)

-      závodníci přibíhají po našem značení (oranžové šipky) a vracejí se zpět cca 100m, pak zahnou doprava k potoku a dále pokračují po modré TZ směr Nad arboretem

K10 (Nad arboretem)

-      kontrola je přímo u rozcestníku Nad arboretem

-      závodníci přibíhají po modré TZ a dále pokračují po červené TZ směr Bílovice

K11 (Bílovice) – časová brána

-      závodníci přibíhají do Bílovic po červené TZ, pak přes mostek pro pěší ke kontrole (posledních 200m vlastní značení) a dále od kontroly pokračují po zelené TZ

-      bez značení závodních karet, měření mezičasů čipy

K12 (U luže rozcestí)

-      závodníci přibíhají po zelené TZ a dále od kontroly pokračují po vlastním značení směrem dolů k trati (Myší díra)

K13 (Myší díra)

-      závodníci přibíhají od Bílovic a dále od kontroly pokračují Myší dírou po vlastním značení směrem na Útěchov

K14 (Útěchov)

-      závodníci přibíhají na hřiště nad Útěchovem a dále od kontroly pokračují po žluté TZ směr rybník Babí doly

K15 (Horka rozcestí)

-      závodníci přibíhají po zelené TZ a pokračují po vlastním značení

K16 (Soběšice u hřiště)

-      závodníci přibíhají od Útěchova dále od kontroly pokračují po vlastním značení a pak po žluté TZ směr Zamilovaný hájek

K17 (Zamilovaný hájek)

-      závodníci přibíhají od Soběšic dále od kontroly pokračují po vlastním značení do cíle

Co to je ta časová brána?

Časová brána bude na 42. kilometru v Bílovicích nad Svitavou na kontrole číslo 11. Pokud na této kontrole nebudete nejpozději v 14:00 hodin, tedy 7 hodin od startu závodu, v závodě nepokračujete. Kdo má pochybnosti o tom, že časovou bránu v 14:00 nestihne, na trať Masakru by se raději neměl vydávat.

Co bude k dispozici na občerstvovačkách?

Na trati 62 km bude celkem 6 občerstvovacích stanic, ve Vranově na 13. kilometru, u Býčí skály na 24.km, v Babicích na 31. km v Bílovicích na 40. kilometru, v Útěchově na 48. kilometru a v Soběšicích na 59 km.

Na kratší třicítce budou tři občerstvovačky, ve Vranově na 13. kilometru, v Útěchově na 18. km a v Soběšicích na 26. kilometru.

Bude zde k dispozici základní sortiment, tedy musli tyčinky, koláče, oplatky, banány, jablka, chleba se sádlem, chleba se salámem, sýr, sůl, voda, ionťák, pivo, coca cola. Zejména méně zkušené borce upozorňujeme, že je třeba mít i vlastní občerstvení, zejména vodu (ionťák) – nejméně půl litru a nejméně 3 energetické tyčinky nebo gely. Nespoléhejte se pouze na občerstvovačky.

Co bychom si měli vzít na trať závodu s sebou?

Doporučená výbava každého závodníka v závodě: plně nabitý a funkční mobilní telefon, energetická tyčinka, iontový nápoj, peníze.

Jaká je povolena pomoc na trati? Mohu běžet se psem?

Pomoc na trati není povolena žádná. Nicméně podání občerstvení, např. vody mimo občerstvovačku budeme tolerovat. Psí doprovod není povolen!

Je možné se po závodě osprchovat?

Ano, každý závodník dostane na prezentaci identifikační náramek, podle kterého jej budeme identifikovat na trati závodu a na základě kterého mu bude umožněn po závodě vstup do prostor plaveckého bazénu. Zde se můžete osprchovat, vyplavat se nebo se jen „vyválet“ v teplém bazénku nebo ve vířivce.

Bude nějaké jídlo po závodě?

Ano, v cílovém prostoru bude občerstvovačka. Navíc každý závodník obdrží teplé jídlo (kuřecí řízek a bramborový salát bez majonézy + nápoj) ve školní jídelně gymnázia (cca 70 m od cíle závodu). Vezměte si s sebou kartu závodníka, na které máte kupón na jídlo. Jídlo se bude vydávat od 12:45 hodin až do ukončení závodu.

Najdete nás na
Facebooku