Odpovědi na Vaše nejčastější otázky.

Datum publikace: 4.9.2022

Odpovědi na Vaše nejčastější otázky.

Kde je možné parkovat?

Zaparkovat můžete v areálu Gymnázia Terezy Novákové (sousedí přímo se Sportareálem Družstevní, parkoviště bude otevřeno v sobotu od 7:30 hodin, kapacita parkoviště je cca 40 automobilů. Cena za parkování 50 Kč za celou dobu závodu.

Dále bude zajištěno legální parkování na chodníku na ulici Družstevní přímo u areálu (zdarma). Dbejte prosím pokynů pořadatelů. Zde je kapacita cca 30 automobilů a bude možné tady parkovat v sobotu od 7:00 hodin.

V okruhu cca 1 km od Sportareálu Družstevní je relativně dost místa na parkovištích, neparkujte ale na místech neurčených pro parkování, jinak Vám bude vozidlo odtaženo!

Bude prezentace i ráno před závodem?

Ano, bude. Nicméně budeme rádi, pokud se Vás co nejvíce odprezentuje již v pátek, ať se v sobotu ráno všichni moc nestresujeme. V 9:00 startujeme ať se děje, co se děje. Na nikoho se čekat nebude!

Prezentace na Malý masakr (30 km) bude v sobotu od 7:20 do 8:40 hodin. 

Budou k dispozici nějaké šatny?

Ano, přímo u startu a cíle závodu, ve Sportareálu Družstevní.

Jaké bude značení tratí?

Na prezentaci všichni dostanete mapku tratě s přehledným značením. Cca 25 z celkových 30 kilometrů závodu vede po turistických značkách. Na těchto úsecích budeme doznačovat zcela minimálně, je potřeba dávat pozor. Tam, kde vede trať závodu mimo turistické značky, budeme mít vlastní značení – šipky oranžovým sprejem převážně na zemi a oranžové zalaminované cedulky (bude k dispozici u prezentace).

Jak bude měřen čas závodu?

Každý závodník dostane na prezentaci mj. čip, který si MUSÍ před startem upevnit nad kotník. Pomocí tohoto čipu mu bude na kontrolním bodě a v cíli změřen čas. Nezapomeňte na čip, bez něj nebudete v závodě hodnoceni!

Kolik kilometrů závodu bude po asfaltu?

Z celkové délky 30 km Masakru je cca 4,5 km po asfaltu.

Kolik bude kontrolních bodů na trati závodu?

Na trati Masakru bude celkem 6 kontrolních bodů, na třech z nich bude zároveň občerstvovačka. Na kontrolních bodech K2 ve Vranově bude provedeno měření mezičasu čipy. Na ostatních kontrolních bodech jen vizuální kontrola se záznamem. Mějte viditelně umístěno startovní číslo po celou dobu závodu.

Jak poznáme kontrolní bod?

Na kontrolním bodu bude stát pořadatel v oranžové vestě (případně v signálně žlutém tričku s logem závodu) kontrolní bod bude také označen oranžovou cedulkou „Brněnský masakr – kontrola“.

Můžete nám popsat jednotlivé kontrolní body, abychom se lépe orientovali?

Popis kontrolních bodů je následující:

K1 (Babí lom - rozhledna)

-       záznam probíhajících (tady spíše lezoucích) závodníků

-       závodníci přibíhají po červené TZ a dále od kontroly pokračují také po červené TZ směr Vranov (po skalnatém hřebeni)

K2 (Vranov penzion na Gruntě) – zároveň občerstvovačka

-       závodníci přibíhají po červené TZ a dále od kontroly pokračují závodníci po silnici směrem k vranovskému klášteru kolem kterého probíhají po zelené TZ a po ní pokračují až do Útěchova.

K3 (Útěchov)

-       závodníci přibíhají lesem od Vranova a dále od kontroly pokračují po žluté TZ směr rybník Babí doly

K4 (Horka rozcestí) – zároveň občerstvovačka

-       závodníci přibíhají po zelené TZ a pokračují po vlastním značení

K5 (Soběšice u hřiště) – zároveň občerstvovačka

-       závodníci přibíhají od Útěchova dále od kontroly pokračují po vlastním značení a pak po žluté TZ směr Zamilovaný hájek

K6 (Zamilovaný hájek)

-       závodníci přibíhají od Soběšic dále od kontroly pokračují po vlastním značení do cíle

Co bude k dispozici na občerstvovačkách?

Bude zde k dispozici základní sortiment, tedy musli tyčinky, oplatky, banány, jablka, sýr, sůl, voda, ionťák, pivo, coca cola. Zejména méně zkušené borce upozorňujeme, že je třeba mít i vlastní občerstvení, zejména vodu (ionťák) – nejméně půl litru a nejméně 2 energetické tyčinky nebo gely. Nespoléhejte se pouze na občerstvovačky.

Co bychom si měli vzít na trať závodu s sebou?

Doporučená výbava každého závodníka v závodě: plně nabitý a funkční mobilní telefon, energetická tyčinka, iontový nápoj, peníze.

Jaká je povolena pomoc na trati? Mohu běžet se psem?

Pomoc na trati není povolena žádná. Nicméně podání občerstvení, např. vody mimo občerstvovačku budeme tolerovat. Psí doprovod není povolen!

Je možné se po závodě osprchovat?

Ano, každý závodník dostane na prezentaci identifikační náramek, podle kterého jej budeme identifikovat na trati závodu a na základě kterého mu bude umožněn po závodě vstup do prostor plaveckého bazénu. Zde se můžete osprchovat, vyplavat se nebo se jen „vyválet“ v teplém bazénku nebo ve vířivce.

Bude nějaké jídlo po závodě?

Ano, v cílovém prostoru bude občerstvovačka. Navíc každý závodník obdrží teplé jídlo (kuřecí řízek a bramborový salát + nápoj) ve školní jídelně gymnázia (cca 70m od cíle závodu). Vezměte si s sebou kartu závodníka, na které máte kupón na jídlo. Jídlo se bude vydávat od 11:30 hodin až do ukončení závodu.

Najdete nás na
Facebooku