Novinky v letošním roce na Masakru.

Datum publikace: 18.2.2018

Milí přátelé.

Rádi bychom Vám představili novinky pro již šestý ročník Brněnského masakru, který se uskuteční tradičně v polovině září (konkrétně 15. 9. 2018).

V první řadě je třeba představit změny na dlouhé trati Masakru. Délka závodu zůstává takřka neměnná, respektive dojde ke zkrácení asi o 1 km na 62 km. Přibude však cca 150 nastoupaných metrů, celkové převýšení dosáhne 2314 m.

Úvodních 13,3 km, tedy k penzionu na Gruntě ve Vranově, zůstává neměnných a běží se po původní trase (přes Velkou Babu, Českou, Babí lom). Na tuto metu 13,3 km však bude posunuta první občerstvovací stanice (zde přibude měřený čipový meičas, jak pro krátkou, tak i pro dlouhou trať) a po přeběhnutí silnice a krátkém úseku po polní cestě mezi vranovským motokrosem (po levé ruce) a vranovským kostelem Narození Panny Marie (po ruce pravé) se závodníci znovu napojí na červenou turistickou značku, po které se budou pohybovat až na 22,4 km, tedy kousek za Máchův památník. Z Vranova se tak po červené turistické cestě seběhne až k řece Svitavě, konkrétně na Kateřinský silniční most, před kterým bude průběžná (v pořadí 3.) kontrola. Po tomto velmi výživném seběhu (především jeho závěru) a přeběhnutí mostu, začne prakticky ihned stoupání na Nový hrad u Blanska, avšak z jiné (turisticky oblíbenější) strany oproti původní trase. Úsek mezi Novým hradem a Machovým památníkem se neměnní.

Nejvýznamnější změnou a zpestřením Masakru tak bude po seběhu z Máchova památníku letmé „navštívení‘‘ Býčí skály (kde bude připravena druhá občerstvovací stanice) a následný mírný seběh doprovázený šuměním Křtinského potoka po modré Naučné stezce Josefovským údolím. Těsně před Adamovem se z modré turistické cesty vystoupá na rozcestí U sedmi dubů a dále se až na okraj Babic nad Svitavou pokračuje přes Alexandrovu rozhlednu po stejné trase jako původně.

Na začátku Babic nad Svitavou čeká na závodníky poslední změna oproti původní trase, nejen ve formě zařazení nové (další) občerstvovací stanice, ale především v ,,oběhnutí‘‘ Babic velmi členitou lesní cestou pod Jelencem a dále přes potok Skok. Od železniční stanice Babice nad Svitavou na 35,8 km je trasa až do cíle totožná s původní, tedy přes všechna původní kontrolní místa a občerstvovací stanice. Popořadě: K10 - Řícmanice Nad arboretem, K11 - Bílovice n. Svitavou, K12 - U luže rozcestí, K13 - Myší díra, K14 – Útěchov, K15 – Horka rozcestí, K16 – Soběšice, K17 - Zamilovaný hájek.

Celkem tak z celé trati ubude asi 7 km po asfaltových cestách, které budou nahrazeny lesními. Přibude jedna občerstvovací stanice v Babicích nad Svitavou. Občerstvovací stanice tak budou na 13., 24., 32., 41., 50. a 58. km.

Krátká trať masakru (30 km) zůstává totožná. Jedinou změnou tak bude o 1 km dříve zařazená první občerstvovací stanice (na 13,3 km), další budou následovat na 17,5 km a 26 km.

Letos Vám představíme i novou vizuální tvář Brněnského masakru. Můžete se těšit na kvalitní i pěkná pamětní trička (jejich podobu Vám představíme do konce března) i další drobné dárkové předměty.

Registrace na závod bude spuštěna 26. března a konec možnosti přihlášení bude v pátek 7. září 2018.

Věříme, že obměněná trať BM zaujme nejen matadory závodu, ale přiláká i nové vytrvalce!!!

Těšíme se na Vás.

Michal Kočař, ředitel závodu

 

Najdete nás na
Facebooku